Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim

Biuletyn Informacji Publicznej
Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża Zmień kontrast
Wyszukiwarka treści


Tydzień Mediacji 12-17 października 2015 r.


Mediacja, to  alternatywny sposób rozstrzygania sporów.

Uprzejmie informujemy,  że w dniach od 12 do 17 października 2015 r.  po raz kolejny w całej Polsce będziemy obchodzić Tydzień Mediacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października. W Polsce obchody będą rozszerzone na cały Tydzień.

Przez najbliższy tydzień, od 12 (poniedziałek) do 17 października (sobota), na terenie całego kraju odbędą się spotkania, konferencje oraz seminaria poświęcone zagadnieniu mediacji. Jednym z celów tych działań jest możliwość spotkania z mediatorem i uzyskania informacji, co zrobić, żeby skorzystać z mediacji, jak przebiega postępowanie mediacyjne i jakie przynosi korzyści. Dyżury mediatorów organizowane są w sądach, prokuraturach, komisariatach policji, siedzibach organizacji pozarządowych czy placówkach oświatowych. 
W tegoroczne obchody Tygodnia Mediacji włączył się również Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim. W ramach tych działań przygotowaliśmy przy współpracy z Polskim Centrum Mediacji Oddział w Lublinie dyżur , który  będzie obsługiwany  przez mediatorów.
W dniu 12 października 2015r.  w godzinach od 10.00 do 12.00  udzielane będą informacje  dotyczące: zasad mediacji, procedury mediacyjnej, korzyści wynikających  z zastosowania postępowania mediacyjnego.
Osoby zainteresowane postępowaniem mediacyjnym, serdecznie zapraszamy na dyżur.

Pamiętaj! Masz prawo do mediacji.

 


Dokument wpisał: Zbigniew Wójcik
Dokument wytworzył: Dagmara Nowak
Dokument zarchiwizował: Zbigniew Wójcik
Data wytworzenia informacji: 2015-10-08
Data udostępnienia informacji: 2015-10-08
Data zarchiwizowania informacji: 2016-09-21