Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim

Biuletyn Informacji Publicznej
Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża Zmień kontrast
Wyszukiwarka treści


Mediacje


Mediacja – Międzynarodowy Tydzień Mediacji 

 

 

Mediacja, to  alternatywny sposób rozstrzygania sporów.

 

Uprzejmie informujemy,  że w dniach od 16 do 20 października 2017 r. organizowany jest Międzynarodowy Tydzień Mediacji. Po raz kolejny  Sąd Rejonowym w Opolu Lubelskim włącza się w działania promujące mediację jako alternatywny sposób rozwiązywania sporów.

 

W ramach tych działań przygotowaliśmy przy współpracy z Polskim Centrum Mediacji Oddział w Lublinie dyżur , który  będzie obsługiwany  przez mediatorów.

 

 

W dniu 19 października 2017r.  w godzinach od 10.00 do 14.00  w budynku Sądu Rejonowego przy ulicy Stary Rynek 46 udzielane będą informacje  dotyczące: zasad mediacji, procedury mediacyjnej, korzyści wynikających  z zastosowania postępowania mediacyjnego.

 

Osoby zainteresowane postępowaniem mediacyjnym, serdecznie zapraszamy na dyżur.

 

         Pamiętaj! Masz prawo do mediacji. 

 

 

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.


Listy mediatorów prowadzone są w sądach okręgowych. Mediatorów na listę wpisuje i skreśla Prezes Sądu Okręgowego.  Aktualne listy mediatorów są dostępne na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Lublinie pod poniżej zamieszczonym linkiem.
Więcej informacji na temat mediacji znajdziecie Państwo na stronach:
Mediacje na stronie Sądu Okręgowego w Lublinie
Mediacje na stronie  Ministerstwa Sprawiedliwości

 

 

 

 

 


Dokument wpisał: Zbigniew Wójcik
Dokument wytworzył: Dagmara Nowak
Data wytworzenia informacji: 2016-09-21
Data udostępnienia informacji: 2016-09-21